Cytaty

Zadzwoń do nas
018 444-63-36
Napisz do nas
sp_szczerez@poczta.onet.pl
Odwiedź nas
Szczereż 69, 33-390 Łącko
Zadzwoń do nas
018 444-63-36
Napisz do nas
sp_szczerez@poczta.onet.pl
Odwiedź nas
Szczereż 69, 33-390 Łącko

 

   W dniu 24.09.2019r. uczniowie klas I - VIII Szkoły Podstawowej w Szczereżu wybrali się na całodniową wycieczkę.

Autokary pełne uczniów i dobrych humorów wyruszyły po godzinie  ósmej w stronę Starego Sącza. Na miejscu przy Ołtarzu Papieskim poznaliśmy historię tej sakralnej budowli, gdzie św. Jan Paweł II w czasie pobytu w 1999r. kanonizował św. Kingę. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Jana Pawła II.

    Kolejnym etapem wyprawy było "zdobycie" wzgórza w Rytrze, na którym górują ruiny średniowiecznego zamku. Dla Patryka P. był to wyczyn nie lada, ale dzięki wspaniałej postawie większości kolegów z kl. VII i VIII mógł być na dziedzińcu zamku. Chłopcy JESTEŚCIE WSPANIALI, kosztowało Was to trochę wysiłku, ale dla uśmiechu Patryka wartało!

    Podziwiając malowniczą dolinę Popradu ruszyliśmy w stronę Krynicy. Mijając takie miejscowości jak Piwniczna, Muszyna, Żegiestów zapoznawaliśmy się ze znaczeniem tych miasteczek w regionie. Była też okazja " rzucić " okiem za granicę naszego kraju, gdyż trasa wiedzie wzdłuż granicy ze Słowacją.

   Około południa dotarliśmy do perły uzdrowisk karpackich: Krynicy-Zdroju. Słuchając krótkiej historii miasta dotarliśmy do Głównej Pijalni, tam degustowaliśmy różne wody lecznicze i pomimo "kwaśnych" min niektórych przeważył rozsądek i zdrowa woda została wypita! Spacerując deptakiem podziwialiśmy Pomnik Adama Mickiewicza, Jana Kiepury oraz Krynickiego Nikifora. Ostatnim punktem programu był wyjazd kolejką szynową na Górę Parkową (742 mnpm) skąd podziwialiśmy Beskid Sądecki, kupowaliśmy pamiątki oraz zajadaliśmy lody. 

    W jesiennych promieniach słońca żegnaliśmy Krynicę i z bagażem świetnych wspomnień, ze śpiewem na ustach wróciliśmy do Szczereża przed godziną 17.